7 najciekawszych blogów o Grecji, które warto śledzić

Zanim założyłam blog, zrobiłam rozeznanie w polskiej blogosferze, czy przypadkiem ktoś już nie prowadzi strony o podobnej tematyce. Okazało się, że nie, ale co ciekawsze, nawet nie znalazłam tak dużo blogów o Grecji pisanych po polsku. Zawsze miałam wrażenie, że tekstów o Grecji powinno być dużo, bo każdy chce opisać swoje podróże i podzielić się wrażeniami. Z moich poszukiwań wynika, że stron oferujących wycieczki do Grecji jest sporo, ale typowo blogowych opisów – tylko garstka.

Poniżej przedstawiam te blogi, które znalazłam i które uważam za najciekawsze. Kolejność jest przypadkowa.

1. Sałatka po grecku – Dorota w zabawny sposób przedstawia przygody swoje i swojego chłopaka Janisa oraz jego rodziny. Tłem bloga jest Korfu, gdzie Dorota również organizuje wycieczki „z dala od tradycyjnej komercji”. Polecam zacząć czytać jej bloga od wpisu o tym, jak zrobić prawdziwą sałatkę po grecku.

 

2. Samosia w Grecji, czyli życie na Samos – blog pisany przez Polkę (nie znalazłam nigdzie jej imienia) mieszkającą na Samos. Jak sama pisze we wstępie, opisuje wszystko to, co ją zachwyciło na Samos, znane i mniej znane miejscowości i zabytki. Ale przede wszystkim z humorem opisuje przygody, które codziennie ją spotykają. Koniecznie przeczytajcie wpis o urządzaniu domu.

 

3. Kolory Krety – bardzo ciekawy blog o Krecie pisany przez Joannę mieszkającą w Chanii na Krecie. Oprócz ciekawostek z życia wyspy, można tam znaleźć również wpisy natury geologicznej, jak np. ten o trzęsieniu Ziemi w 365 roku naszej ery.

4. Pilot Rezydent Grecja Barbara Rizou – bardzo ciekawy blog o starożytnej Grecji, niestety nie aktualizowany zbyt często. Można tam znaleźć mnóstwo interesujących artykułów. Polecam przeczytać post o kobietach, które w starożytności nosiły spodnie.

 

5. Chalepianka – blog w języku polskim i angielskim pisany przez Anię mieszkającą w Chanii na Krecie, niestety również nie aktualizowany. Znajdziecie tam wiele ładnych zdjęć z Krety i ciekawych informacji o kreteńskiej diecie.

 

6. Grecja na żywo – blog firmy Grecos nie jest typowym blogiem prowadzonym przez jedną osobę, ale raczej zbiorem wpisów, wskazówek i opisem doświadczeń rezydentów, pilotów i innych specjalistów od Grecji. Można tam znaleźć mnóstwo interesujących artykułów opatrzonych pięknymi zdjęciami. Polecam wpis o spokojnym życiu w Grecji.

 

7. Grecka Oliwka – blog Renaty mieszkającej na Mykonos. W opisie czytamy, że jest to „opowieść o życiu na wyspie Mykonos, smaku i aromacie Grecji, tradycji i kulturze”. Jeśli chcesz się dowiedzieć, dlaczego Grecy nie wrzucają papieru toaletowego do muszli klozetowej, koniecznie przeczytaj ten wpis.

Jeśli znasz jakieś inne ciekawe blogi o Grecji, podziel się nimi w komentarzu. Chętnie się o nich dowiem!

*Zdjęcia pochodzą z poszczególnych blogów.

**Więcej polskich blogów znajdziesz w artykule: Kolejne polskie blogi (i jeden vlog) o Grecji.

 • Miro

  jest jeszcze jeden z Krety :
  http://kasia-muss-sein.blogspot.com/

  • zbarska

   Dzięki. Na pewno go przejrzę.

 • Justa

  Jest też bardzo ciekawy, a przede wszystkim praktyczny i przydatny blog o Rodos, który pomógł nam w przygotowaniu się do wycieczki rok temu. Znajduje się pod adresem https://wysparodos.blogspot.com

  • Zaneta Barska

   Dziękuję. Nie znałam tego bloga.

 • Strona poświęcona Krecie. Co zwiedzić, co zjeść i newsy z życia Krety. 🙂

  • Zaneta Barska

   Dziękuję. Już polubiłam 🙂

 • A to dorzucę jeszcze coś od siebie. 😉 Dobrego dnia!

  http://www.nieudawajgreka.pl

  • Zaneta Barska

   Dzięki. Cieszę się, że blogów o Grecji przybywa!

 • Jula (Siga Siga – My World)

  Żanetko, to i ja się dorzucę 🙂

  https://sigasiga-myworld.blogspot.com/
  Zapraszam do lektury i pozdrawiam

 • Błażej Sarzalski

  To skoro wszyscy się tak uprzejmie dorzucają, to ja też zapraszam do siebie:

  http://www.malegreckiewakacje.pl

  • Dzięki! 🙂

   • Błażej Sarzalski

    To ja dziękuję 🙂 może za jakiś czas rozszerzysz swój “ranking”?

    • Będę musiała tak zrobić, bo powstaje sporo nowych blogów i szkoda, żeby ich tu nie uwzględnić.