Grecko mi > 7 najciekawszych blogów o Grecji, które warto śledzić
polskie blogi o grecji

7 najciekawszych blogów o Grecji, które warto śledzić

Zanim założyłam blog, zrobiłam rozeznanie w polskiej blogosferze, czy przypadkiem ktoś już nie prowadzi strony o podobnej tematyce. Okazało się, że nie, ale co ciekawsze, nawet nie znalazłam tak dużo blogów o Grecji pisanych po polsku. Zawsze miałam wrażenie, że tekstów o Grecji powinno być dużo, bo każdy chce opisać swoje podróże i podzielić się wrażeniami. Z moich poszukiwań wynika, że stron oferujących wycieczki do Grecji jest sporo, ale typowo blogowych opisów – tylko garstka.

Poniżej przedstawiam te blogi, które znalazłam i które uważam za najciekawsze. Kolejność jest przypadkowa.

blog sałatka po grecku

1. Sałatka po grecku – Dorota w zabawny sposób przedstawia przygody swoje i swojego chłopaka Janisa oraz jego rodziny. Tłem bloga jest Korfu, gdzie Dorota również organizuje wycieczki „z dala od tradycyjnej komercji”. Polecam zacząć czytać jej bloga od wpisu o tym, jak zrobić prawdziwą sałatkę po grecku.

blog samosia w grecji

2. Samosia w Grecji, czyli życie na Samos – blog pisany przez Polkę (nie znalazłam nigdzie jej imienia) mieszkającą na Samos. Jak sama pisze we wstępie, opisuje wszystko to, co ją zachwyciło na Samos, znane i mniej znane miejscowości i zabytki. Ale przede wszystkim z humorem opisuje przygody, które codziennie ją spotykają. Koniecznie przeczytajcie wpis o urządzaniu domu.

blog kolory krety

3. Kolory Krety – bardzo ciekawy blog o Krecie pisany przez Joannę mieszkającą w Chanii na Krecie. Oprócz ciekawostek z życia wyspy, można tam znaleźć również wpisy natury geologicznej, jak np. ten o trzęsieniu Ziemi w 365 roku naszej ery.

pilotrezydent

4. Pilot Rezydent Grecja Barbara Rizou – bardzo ciekawy blog o starożytnej Grecji, niestety nie aktualizowany zbyt często. Można tam znaleźć mnóstwo interesujących artykułów. Polecam przeczytać post o kobietach, które w starożytności nosiły spodnie.

5. Chalepianka – blog w języku polskim i angielskim pisany przez Anię mieszkającą w Chanii na Krecie, niestety również nie aktualizowany. Znajdziecie tam wiele ładnych zdjęć z Krety i ciekawych informacji o kreteńskiej diecie. (domena wygasła)

blog grecos

6. Grecja na żywo – blog firmy Grecos nie jest typowym blogiem prowadzonym przez jedną osobę, ale raczej zbiorem wpisów, wskazówek i opisem doświadczeń rezydentów, pilotów i innych specjalistów od Grecji. Można tam znaleźć mnóstwo interesujących artykułów opatrzonych pięknymi zdjęciami. Polecam wpis o spokojnym życiu w Grecji.

blog grecka oliwka

7. Grecka Oliwka – blog Renaty mieszkającej na Mykonos. W opisie czytamy, że jest to „opowieść o życiu na wyspie Mykonos, smaku i aromacie Grecji, tradycji i kulturze”. Jeśli chcesz się dowiedzieć, dlaczego Grecy nie wrzucają papieru toaletowego do muszli klozetowej, koniecznie przeczytaj ten wpis.

Jeśli znasz jakieś inne ciekawe blogi o Grecji, podziel się nimi w komentarzu. Chętnie się o nich dowiem!

*Zdjęcia pochodzą z poszczególnych blogów.

**Więcej polskich blogów znajdziesz w artykule: Kolejne polskie blogi (i jeden vlog) o Grecji.

About The Author

16 komentarzy do “7 najciekawszych blogów o Grecji, które warto śledzić”

  1. Witam.
    Zaczynam albo chcę zacząć swoją przygodę z Grecja/Kreta tzn chce sie tam przeprowadzić … Może zacząć jakiś malutki biznesik turystyczny.
    Może ktoś z was poradzi gdzie poczytać jakieś praktyczne rzeczy na początek?
    Kinga

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Shopping Cart
Scroll to Top