polskie blogi o grecji

7 najciekawszych blogów o Grecji, które warto śledzić

Zanim założyłam blog, zrobiłam rozeznanie w polskiej blogosferze, czy przypadkiem ktoś już nie prowadzi strony o podobnej tematyce. Okazało się, że nie, ale co ciekawsze, nawet nie znalazłam tak dużo blogów o Grecji pisanych po polsku. Zawsze miałam wrażenie, że tekstów o Grecji powinno być dużo, bo każdy chce opisać swoje podróże i podzielić się wrażeniami. Z moich poszukiwań wynika, że stron oferujących wycieczki do Grecji jest sporo, ale typowo blogowych opisów – tylko garstka.

Poniżej przedstawiam te blogi, które znalazłam i które uważam za najciekawsze. Kolejność jest przypadkowa.

blog sałatka po grecku

1. Sałatka po grecku – Dorota w zabawny sposób przedstawia przygody swoje i swojego chłopaka Janisa oraz jego rodziny. Tłem bloga jest Korfu, gdzie Dorota również organizuje wycieczki „z dala od tradycyjnej komercji”. Polecam zacząć czytać jej bloga od wpisu o tym, jak zrobić prawdziwą sałatkę po grecku.

blog samosia w grecji

2. Samosia w Grecji, czyli życie na Samos – blog pisany przez Polkę (nie znalazłam nigdzie jej imienia) mieszkającą na Samos. Jak sama pisze we wstępie, opisuje wszystko to, co ją zachwyciło na Samos, znane i mniej znane miejscowości i zabytki. Ale przede wszystkim z humorem opisuje przygody, które codziennie ją spotykają. Koniecznie przeczytajcie wpis o urządzaniu domu.

blog kolory krety

3. Kolory Krety – bardzo ciekawy blog o Krecie pisany przez Joannę mieszkającą w Chanii na Krecie. Oprócz ciekawostek z życia wyspy, można tam znaleźć również wpisy natury geologicznej, jak np. ten o trzęsieniu Ziemi w 365 roku naszej ery.

pilotrezydent

4. Pilot Rezydent Grecja Barbara Rizou – bardzo ciekawy blog o starożytnej Grecji, niestety nie aktualizowany zbyt często. Można tam znaleźć mnóstwo interesujących artykułów. Polecam przeczytać post o kobietach, które w starożytności nosiły spodnie.

5. Chalepianka – blog w języku polskim i angielskim pisany przez Anię mieszkającą w Chanii na Krecie, niestety również nie aktualizowany. Znajdziecie tam wiele ładnych zdjęć z Krety i ciekawych informacji o kreteńskiej diecie. (domena wygasła)

blog grecos

6. Grecja na żywo – blog firmy Grecos nie jest typowym blogiem prowadzonym przez jedną osobę, ale raczej zbiorem wpisów, wskazówek i opisem doświadczeń rezydentów, pilotów i innych specjalistów od Grecji. Można tam znaleźć mnóstwo interesujących artykułów opatrzonych pięknymi zdjęciami. Polecam wpis o spokojnym życiu w Grecji.

blog grecka oliwka

7. Grecka Oliwka – blog Renaty mieszkającej na Mykonos. W opisie czytamy, że jest to „opowieść o życiu na wyspie Mykonos, smaku i aromacie Grecji, tradycji i kulturze”. Jeśli chcesz się dowiedzieć, dlaczego Grecy nie wrzucają papieru toaletowego do muszli klozetowej, koniecznie przeczytaj ten wpis.

Jeśli znasz jakieś inne ciekawe blogi o Grecji, podziel się nimi w komentarzu. Chętnie się o nich dowiem!

*Zdjęcia pochodzą z poszczególnych blogów.

**Więcej polskich blogów znajdziesz w artykule: Kolejne polskie blogi (i jeden vlog) o Grecji.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, podziel się nim ze znajomymi

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print

Podobne wpisy

14 thoughts on “7 najciekawszych blogów o Grecji, które warto śledzić”

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.