ja, akropol, ateny

O mnie

Cześć! Nazywam się Żaneta Barska. Jestem tłumaczem języka greckiego i miłośniczką wszystkiego, co greckie.

Moja przygoda z Grecją…

zaczęła się, gdy miałam 6 lat i wraz z rodzicami wyjechałam do tego dalekiego, jak mi się wtedy wydawało, kraju. Miał być to wyjazd na chwilę, ale minęło już ponad 20 lat, a my nadal nie wracamy. Teraz to już nawet nie chcemy 🙂

W Grecji ukończyłam Szkołę Polską w Atenach i anglistykę na Uniwersytecie Ateńskim. W tym czasie nauczyłam się języków: polskiego, angielskiego, greckiego i troszkę francuskiego, hiszpańskiego i norweskiego. Po podyplomowych studiach tłumaczeniowych na University of Surrey w Anglii wyjechałam do Czech, aby pracować jako tłumacz języka angielskiego, i spędziłam tam dwa lata.

Obecnie mieszkam w Londynie…

i zajmuję się tłumaczeniami, głównie w parze grecki-polski. Więcej informacji na temat moich kwalifikacji zawodowych możesz przeczytać na stronie www.polishtranslator.gr.

Blog powstał z tęsknoty za Grecją…

i z chęci dzielenia się wiedzą o języku greckim. Moi znajomi twierdzą, że po grecku mówię lepiej, niż Grecy. Mam nadzieję, że uda mi się zainteresować więcej osób tym pięknym językiem. A jeśli przy okazji nauczysz się o Grecji czegoś nowego, to tym lepiej. Po to tu jestem. Więcej o mojej językowej historii dowiesz się z wpisu Mój język ojczysty – polski czy grecki?

Zapraszam Cię też na mojego drugiego bloga Pod Akropolem, w którym dzielę się ciekawostkami o Atenach.

Wywiady i wpisy gościnne

Napisałam rozmówki polsko-greckie

Na prośbę moich czytelników napisałam rozmówki polsko-greckie pt. „Dogadaj się po grecku.” Rozmówki są skierowane do turystów i do osób rozpoczynających naukę języka greckiego. Rozmówki zawierają dialogi sytuacyjne przydatne zarówno w podróży, jak i w życiu codziennym oraz wiele ciekawostek językowych i kulturowych. Dzięki rozmówkom poznasz prawdziwy język grecki używany przez Greków na co dzień. Więcej informacji oraz opinii klientów znajdziesz tutaj.

Zapraszam do przeczytania wspaniałej recenzji Julity na stronie Siga Siga My World: Nauka języka greckiego

 

Zapraszam do wspólnej językowej podróży po Grecji!

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wypełnij poniższy formularz lub napisz na zaneta@powiedztopogrecku.pl. Nie odpowiadam na wiadomości z prośbą o przetłumaczenie krótkich tekstów za darmo. Cennik usług profesjonalnego tłumaczenia z j. greckiego i na j. grecki znajdziesz na mojej stronie www.polishtranslator.gr.

 

 

Powrót na stronę główną