Grecko mi > Kolejne polskie blogi (i jeden vlog) o Grecji
Blogi o Grecji

Kolejne polskie blogi (i jeden vlog) o Grecji

Pod poprzednim wpisem na temat najciekawszych blogów o Grecji pojawiło się kilka komentarzy z linkami do innych blogów, których nie znałam. Od tamtego czasu poznałam również inne osoby piszące o Grecji, więc w tym wpisie podaję Wam kolejny zestaw blogów z Grecją w tle.

1. Nie udawaj Greka – Anka opisuje miejsca niby wszystkim znane, ale z perspektywy osoby, która widziała je tysiące razy, a wciąż się nimi zachwyca. Do opisu wplata własne obserwacje, przeżycia, wspomnienia. Polecam przeczytać wpis o wyspie w środku Aten – Anafiotika.

2. Wyspa Rodos – przybliża czytelnikowi głównie wyspę Rodos, ale znajdują się tam też inne tematy, charakterystyczne dla wszystkich Greków, np. ten o wykroczeniach greckich kierowców.

3. Kasia-Muss-Sein – jest to blog o życiu na Krecie, pisany na styl pamiętnika, ale prowadzony dosyć nieregularnie. Jeden z czytelników podał ten link w komentarzu pod poprzednim wpisem. Przeczytajcie ten zabawny wpis ku przestrodze, czego nie robić na Krecie – Najgłupsze i najbezsensowniejsze rzeczy do popełnienia na Krecie 

4. It’s all so greek to me – ciekawy blog o zwyczajach i kulturze Greków. Chętnie go czytam i mimo że większość tematów jest mi znana, to ciekawie jest poczytać o nich z perspektywy osoby, która dopiero Grecję poznaje. Polecam wpis 10 rzeczy, które nigdy nie przestaną mnie dziwić w Grecji (uśmiałam się przy punkcie o wegetarianizmie).

5. Betaki.pl – to nie blog jako taki, ale raczej strona poświęcona wszystkiemu co greckie: podróże, kultura, kuchnia, muzyka, książki. Właśnie dla mnie najciekawsza jest strona o książkach z Grecją w tle, zapisałam sobie już mnóstwo tytułów, które kupię następnym razem, gdy będę w Polsce.

6. Kochając Grecję – ciekawy pamiętnik Konstancji, która postanowiła wyjechać do Grecji z miłości do tego kraju i chłopaka, którego tam poznała. Obecnie mieszka na Paros i stamtąd przesyła nam różne ciekawostki o wyspie i o swoim życiu. Przeczytajcie o polsko-greckim spojrzeniu na świat (myślicie, że to prawda?)

7.

Na koniec podam jeden vlog, czyli blog w postaci video. Joanna, która mieszka na Krecie, opowiada na Vlogu Kreta o Krecie, zwyczajach greckich i pracy w turystyce. Nakręciła też filmik o podstawowych zwrotach w języku greckim, które są przydatne turystom.

Znacie te blogi? Czytacie je? Dajcie znać w komentarzu.

*Zdjęcia pochodzą z poszczególnych blogów.

**Więcej polskich blogów znajdziesz we wpisie: 7 najciekawszych blogów o Grecji, które warto śledzić.

About The Author

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Shopping Cart
Scroll to Top