Blogi o Grecji

Kolejne polskie blogi (i jeden vlog) o Grecji

Pod poprzednim wpisem na temat najciekawszych blogów o Grecji pojawiło się kilka komentarzy z linkami do innych blogów, których nie znałam. Od tamtego czasu poznałam również inne osoby piszące o Grecji, więc w tym wpisie podaję Wam kolejny zestaw blogów z Grecją w tle.

1. Nie udawaj Greka – Anka opisuje miejsca niby wszystkim znane, ale z perspektywy osoby, która widziała je tysiące razy, a wciąż się nimi zachwyca. Do opisu wplata własne obserwacje, przeżycia, wspomnienia. Polecam przeczytać wpis o wyspie w środku Aten – Anafiotika.

2. Wyspa Rodos – przybliża czytelnikowi głównie wyspę Rodos, ale znajdują się tam też inne tematy, charakterystyczne dla wszystkich Greków, np. ten o wykroczeniach greckich kierowców.

3. Kasia-Muss-Sein – jest to blog o życiu na Krecie, pisany na styl pamiętnika, ale prowadzony dosyć nieregularnie. Jeden z czytelników podał ten link w komentarzu pod poprzednim wpisem. Przeczytajcie ten zabawny wpis ku przestrodze, czego nie robić na Krecie – Najgłupsze i najbezsensowniejsze rzeczy do popełnienia na Krecie

4. It’s all so greek to me – ciekawy blog o zwyczajach i kulturze Greków. Chętnie go czytam i mimo że większość tematów jest mi znana, to ciekawie jest poczytać o nich z perspektywy osoby, która dopiero Grecję poznaje. Polecam wpis 10 rzeczy, które nigdy nie przestaną mnie dziwić w Grecji (uśmiałam się przy punkcie o wegetarianizmie).

5. Betaki.pl – to nie blog jako taki, ale raczej strona poświęcona wszystkiemu co greckie: podróże, kultura, kuchnia, muzyka, książki. Właśnie dla mnie najciekawsza jest strona o książkach z Grecją w tle, zapisałam sobie już mnóstwo tytułów, które kupię następnym razem, gdy będę w Polsce.

6. Kochając Grecję – ciekawy pamiętnik Konstancji, która postanowiła wyjechać do Grecji z miłości do tego kraju i chłopaka, którego tam poznała. Obecnie mieszka na Paros i stamtąd przesyła nam różne ciekawostki o wyspie i o swoim życiu. Przeczytajcie o polsko-greckim spojrzeniu na świat (myślicie, że to prawda?)

7. Na koniec podam jeden vlog, czyli blog w postaci video. Joanna, która mieszka na Krecie, opowiada na Vlogu Kreta o Krecie, zwyczajach greckich i pracy w turystyce. Nakręciła też filmik o podstawowych zwrotach w języku greckim, które są przydatne turystom.

Znacie te blogi? Czytacie je? Dajcie znać w komentarzu.

*Zdjęcia pochodzą z poszczególnych blogów.

**Więcej polskich blogów znajdziesz we wpisie: 7 najciekawszych blogów o Grecji, które warto śledzić.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, podziel się nim ze znajomymi

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print

Podobne wpisy

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.