greckie podcasty

8 podcastów do słuchania po grecku

Przygotowałam dla Ciebie listę podcastów w języku greckim i języku angielskim, których możesz słuchać w dowolnym momencie.

Jeśli nie wiesz, co to jest podcast, pozwól, że Ci wyjaśnię. Podcast (lub podkast) to audycja online, którą można pobrać na swój telefon albo słuchać w aplikacji do podcastów. Każdy podcast skupia się wokół wybranego tematu, np. podróże, nauka języków, biznes, marketing itd. Z moich obserwacji wynika, że podcastów słucha się głównie w drodze, na zakupach, podczas wykonywania zajęć typu gotowanie, sprzątanie, zmywanie naczyń. W ten sposób łączymy przyjemne z pożytecznym.

A dlaczego tym czymś pożytecznym nie miałaby być nauka języka greckiego

Choć podcasty na rynku greckim są czymś nowym, udało mi się znaleźć kilka perełek, którymi chętnie się z Tobą podzielę.

Zacznę od podcastów w języku angielskim.

1. Hellenic American Union

Prawdopodobnie najstarszy, dostępny zupełnie bezpłatnie, podcast do nauki języka greckiego. Jest on najczęściej polecany dla osób, które dopiero zaczynają się uczyć greckiego. Oprócz audio zawiera też transkrypcję, więc można łatwo śledzić to, co słyszymy.

2. Oh my sweet Greece

Lydia jest nauczycielką języka greckiego, która stworzyła własny podcast do nauki. Podcasty są na różnych poziomach zaawansowania. Każdy odcinek jest podzielony na mniejsze części i zawiera transkrypcję w języku greckim i angielskim. Żeby otrzymać hasło do podcastów, należy zapisać się na newsletter na stronie Oh my sweet Greece.

3. Language Transfer

Language Transfer to bezpłatny projekt do nauki wielu różnych języków, w tym greckiego. Tak w zasadzie to kompletny kurs do nauki języka, nie tylko podcast. Zawiera zarówno informacje o słownictwie, jak i gramatyce. Objaśnienia są w języku angielskim. 

Przechodzimy do podcastów w języku greckim. Nie są to podcasty do nauki, lecz audycje skierowane do Greków i osób znających język grecki. Poniżej podaję linki do kilku podcastów o różnej tematyce do wyboru.

4. Podcast o podróżach T-stories

Jedyny podcast, który udało mi się znaleźć o tematyce podróżniczej. Maria, autorka bloga T-stories, opowiada o podróżach, o blogowaniu, o swoich doświadczeniach po odbyciu wielu podróży. Podcast powstał niedawno, więc nie ma wielu odcinków, ale słucha się bardzo przyjemnie.

5. Skai.gr

Jeśli chcesz posłuchać o historii Grecji, polecam audycje radia Skai 100,3. Są to zapisy audycji emitowanych w radio. Niektóre z nich są nadal emitowane, inne już się zakończyły. Bardzo wartościowa wiedza, która (z tego co wiem) nie jest dostępna nigdzie indziej w takiej właśnie formie.

6. Pod.gr

Platforma z podcastami na różne tematy: o stylu, o sporcie, o seksie. Historie opowiadane prostym, codziennym językiem. Odkryłam ją dopiero przy poszukiwaniach do tego artykułu, ale coś czuję, że będzie moją ulubioną.

7. akousenabiblio

Jeśli wolisz słuchać książek po grecku, niż takie tam gadania, to wskakuj na stronę akousenabiblio.com. Znajdziesz tam mnóstwo książek greckich i zagranicznych pisarzy przekształconych na audiobooki.

8. The Brain Hacking Academy

Filis i Dimitris opowiadają o tajemnicach umysłu i o tym, jak stać się lepszą wersją siebie. W jednym z odcinków opowiadają nawet o tym, jak się uczyć obcego języka.

***

Mam nadzieję, że skorzystasz z przygotowanych przeze mnie propozycji. Daj mi znać, czy znasz inne podcasty w języku greckim czy do nauki języka greckiego. Pamiętaj też, żeby wypełnić moją ankietę, jeśli chcesz, żebym ja też zaczęła nagrywać mój podcast.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, podziel się nim ze znajomymi

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print

Podobne wpisy

2 thoughts on “8 podcastów do słuchania po grecku”

  1. Wiesz, że podcasty to coś co Tygrysy lubią najbardziej. Piękne i treściwe zestawienie! Dziękuję! Moja kolejka “do zapoznania się” jest długaśna, ale dorzucę jeszcze i Twoje propozycje. Mam nadzieję że nie masz nic przeciwko, żebym podlinkowała Twój post u siebie?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.