Rozmówki polsko-greckie „Dogadaj się po grecku” – kup książkę w przedsprzedaży!

Dziś jest ten dzień! Z wielką radością ogłaszam, że wystartowała przedsprzedaż moich rozmówek w wersji papierowej! Czy Wy też już nie mogliście się doczekać?

Jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało, muszę się Wam przyznać, że jestem niesamowicie dumna z siebie, że udało mi się doprowadzić to zadanie do końca. Praca nad książką zajęła mi wiele miesięcy, ale dzięki temu każdy element jest w niej szczegółowo przemyślany i dopracowany. Głęboko wierzę w wartość tej pozycji i mam nadzieję, że Tobie również się spodoba. Jeśli znasz osobę, która byłaby zainteresowana rozmówkami polsko-greckimi, podeślij jej ten artykuł lub link do strony www.rozmowkigreckie.pl. Będę Ci niezmiernie wdzięczna!

Książkę wydaję w modelu self-publishingu, co oznacza, że nie współpracuję z żadnym wydawnictwem, ale finansuję wszystko z własnej kieszeni i nad wszystkim czuwam osobiście. O tym dlaczego zdecydowałam się na taką formę napiszę w kolejnym artykule, a dzisiaj przedstawię Ci więcej informacji na temat samej książki. Zapraszam do czytania!

Od ebooka do wersji papierowej

Historia rozmówek sięga niemal początków mojego bloga, czyli ok. 2 lata wstecz. Na początku udostępniałam bezpłatną listę podstawowych słów w języku greckim, którą następnie postanowiłam rozszerzyć i uzupełnić dodatkowymi zwrotami. Gdy zaczęłam zbierać materiały do minirozmówek, wyszło tego tak dużo, że potrzebowałam znacznie więcej miejsca niż miałam w krótkiej, bezpłatnej publikacji. Zapytałam wtedy moich czytelników, czy chcieliby, abym napisała obszerne rozmówki polsko-greckie i czy byliby skłonni mi za to zapłacić. Odzew ze strony czytelników był bardzo duży i bardzo pozytywny. Wtedy też przystąpiłam do pracy nad rozmówkami. Było to w czerwcu 2018 roku, czyli dokładnie rok temu.

Rozmówki w wersji elektronicznej wydałam dopiero w listopadzie, a ich odbiór był naprawdę bardzo zaskakujący. Dostałam mnóstwo ciepłych komentarzy i podziękowania za napisanie tej książki. Wiem, że osoby, które zakupiły wtedy wersję elektroniczną z niej korzystają i się uczą, a co najważniejsze widzą już efekty, czyli zaczynają się dogadywać z Grekami. Jak widać książka doskonale spełnia swoje zadanie, które ma opisane w tytule 🙂

Kilka osób napisało do mnie wtedy z informacją, że poczekają, aż książka ukaże się w druku, bo wolą tradycyjne książki. Mnie samej przez długi czas chodził po głowie pomysł wydania rozmówek w wersji papierowej, ale musiałam jeszcze dużo informacji zebrać na ten temat, żeby zdecydować, co zrobię. Niektóre decyzje trzeba podjąć w odpowiednim czasie. I taki właśnie nastąpił w styczniu 2019, gdy ogłosiłam, że zaczynam prace nad wersją drukowaną. Jeszcze wtedy nie wiedziałam, w co się pakuję! Ale o tym napiszę w osobnym artykule.

Jak wygląda książka?

Wiem, że nie jestem obiektywna w ocenie wyglądu książki, ale uważam, że jest ona przecudna! Składem zajęła się Kasia z pracowni graficznej 27 pixeli i z czystym sercem mogę ją polecić dalej. Ja sama na pewno jeszcze nie raz skorzystam z jej usług.

Oto, jak książka wygląda w środku:

rozmowki polsko greckie1
rozmowki polsko greckie 2
rozmowki polsko greckie 3

Książka jest kolorowa, każdej części tematycznej (jest ich 7) przypisany jest inny kolor. Wszystkie greckie wyrazy i zdania zaznaczone są kolorem, po to, aby łatwiej je było odnaleźć w tekście. Żeby jednak książka nie była nudna, ciekawostki, informacje kulturowe i słowniczki zostały umieszczone w kolorowej ramce lub na kolorowym tle. Dzięki temu od razu przyciągają wzrok 🙂

Jeszcze z informacji technicznych dodam, że książka jest w formacie A5 (standardowy rozmiar książki), ma 192 strony, więc nie jest ani gruba, ani ciężka i ma okładkę ze skrzydełkami. O skrzydełkach zdecydowałam dosłownie w ostatniej chwili przed oddaniem jej do druku. Na skrzydełkach znajdziecie takie dwa piękne cytaty:

Dla kogo są rozmówki?

Rozmówki mają na celu nauczyć Cie dogadywać się z Grekami w różnych sytuacjach. Głównymi odbiorcami są więc:

  • turyści, którzy którzy pragną dogadać się z Grekami podczas swoich wakacji w Grecji,
  • osoby rozpoczynające naukę języka greckiego, które chcą szybko poznać strukturę języka i nauczyć się prostych zdań przydatnych w życiu codziennym,
  • osoby mieszkające w Grecji, które potrzebują załatwić sprawy w banku czy urzędzie, wezwać hydraulika czy wziąć urlop w pracy. Ta książka nauczy ich, jak zrobić to poprawnie językowo.

Rozmówki (jak już sama nazwa wskazuje) skupiają się na słownictwie, nie gramatyce. Więc nie znajdziesz w nich reguł gramatycznych ani ćwiczeń (oprócz krótkiego wstępu, który zawiera podstawowe informacje dosyć ważne w trakcie nauki, np. to, że czasowniki nie mają rodzaju). Znajdziesz natomiast zdania, które możesz użyć w codziennych sytuacjach, niezależnie od tego, czy mieszkasz w Grecji, czy przyjeżdżasz tam na wakacje.

Czym moje rozmówki różnią się od rozmówek dostępnych na rynku?

Mogę śmiało stwierdzić, że w odróżnieniu do innych tego typu publikacji, moja książka zawiera najbardziej aktualne i życiowe słownictwo używane przez Greków na co dzień. Na tylnej okładce napisałam:

Korzystając ze słownictwa zawartego w rozmówkach będziesz mieć pewność, że dogadasz się z każdym Grekiem i w każdym zakątku Grecji!

Jestem głęboko przekonana, że tak właśnie jest, ponieważ ja sama używam na co dzień przynajmniej 50% słów i wyrażeń, które znajdziesz w rozmówkach. Jeśli obserwujesz mnie dopiero od niedawna, to pewnie zapytasz, skąd takie przekonanie.

Spędziłam w Grecji większość mojego życia, poznałam greckie zwyczaje i mentalność, a co za tym idzie – język używany w przeróżnych sytuacjach. Nadal na co dzień używam języka greckiego w rozmowach ze znajomymi i moim partnerem. Mam więc pewność, że przekazuję Ci sprawdzone i najbardziej aktualne słownictwo.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mojej językowej historii, przeczytaj wpis  Mój język ojczysty – polski czy grecki?

Przedsprzedaż i bonusy

Po tym przydługim wstępie przejdźmy do bardziej konkretnych informacji – a mianowicie do tego jak i gdzie kupić tę książkę.

Rozmówki dostępne są na stronie www.rozmowkigreckie.pl. Do 3 lipca 2019 trwa przedsprzedaż, w ramach której oferuję atrakcyjne pakiety i dodatkowe bonusy, które nie będą dostępne już po tej dacie. Wysyłka książek nastąpi po 8 lipca zgodnie z kolejnością otrzymywanych zamówień.

We wszystkich pakietach otrzymasz: mój autograf, zakładkę z greckim motywem oraz bezpłatną wysyłkę na terenie Polski. Co to oznacza dla Ciebie? Że płacisz tylko za książkę, a ja płacę za jej wysyłkę. Aż grzech nie skorzystać z takiej okazji!

Pakiet 1

W podstawowym pakiecie zamówisz książkę z moim autografem, zakładką z greckim motywem i bezpłatną wysyłką. Cena pakietu: 49 zł (oszczędzasz 15,50 zł).

Pakiet 2

W tym pakiecie otrzymasz wszystko z pakietu 1, a także dodatkowo wersję elektroniczną rozmówek do wygodnego czytania na telefonie. Cena pakietu: 79 zł (oszczędzasz 34,50 zł).

Pakiet 3

Najbardziej rozbudowany pakiet dla osób, które myślą nad nauką greckiego na poważnie. Zawiera wszystko z pakietu 1 i 2, a także dostęp do szkolenia o wymowie i akcencie w języku greckim. Ze szkolenia dowiesz się: jak wymówić wszystkie litery greckiego alfabetu i jakie są możliwe odchylenia od wzorcowej wymowy; jakie istnieją połączenia samogłoskowe i spółgłoskowe oraz jak je wymówić; co to są dyftongi; przykłady wyrazów, które zmieniają swoje znaczenie pod wpływem akcentu oraz jak ćwiczyć poprawną wymowę problematycznych głosek, jakimi są γ, δ i θ. Cena pakietu: 109 zł (oszczędzasz 79,50 zł).

Jeśli jesteś już posiadaczem wersji elektronicznej rozmówek zakupionej od listopada 2018 aż do dzisiaj, sprawdź swoją skrzynkę pocztową, bo wysłałam do Ciebie maila 🙂

Jeśli przekonałam Cię, że ta książka to coś dla Ciebie, wejdź na stronę www.rozmowkigreckie.pl i wybierz odpowiadający Ci pakiet. Jak już wspominałam na początku, książkę wydałam samodzielnie, bez pomocy wydawnictwa, więc moje zasięgi są znacznie mniejsze. Pomóż mi proszę dotrzeć do jak największej liczby zainteresowanych – wystarczy, że udostępnisz ten artykuł lub szepniesz komuś słówko o mojej książce. Z góry dziękuję!

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, podziel się nim ze znajomymi

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print

Podobne wpisy

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.